ru : ua

Сервер точного часу

Час у малюнках

Сервіс точного часу time.in.ua надає можливість синхронізації по протоколу NTP (Network Time Protocol) і SNTP (Simple Network Time Protocol) іншим серверам і комп'ютерам, які мають підключення до мережі Інтернет. Ми не вигадали нічого нового - просто організували синхронізацію свого NTP-сервера по супутниках системи глобального позиціонування (GPS).

8 вересня 2008 року можна назвати днем народження сервісу. У цей день було закінчено всі підготовчі роботи й тести - ми домоглися стабільної роботи NTP-сервера стратума 1. Таким чином ми організували надійну синхронізацію часу по годинниках еталонного часу (рівень stratum 0) і забезпечили гарантовану точність віддавання по NTP часу стратума 1 (stratum 1). І усе це - в Україні, на технічному майданчику одного з ведучих колокейшин-провайдерів. А це означає, що сервера colocation в Україні вже мають практично "поруч" власний еталон точного часу.

На даний момент існує ще один офінійно зареєстрований NTP-сервер стратума 1, який розташований в астрономічній обсерваторії Національної академії наук України, однак стабільність роботи цього NTP-сервера залишає бажати кращого (сервер часто "не відповідає"), а час доступу (ping) до самого серверу дуже "плаває". Тому ми, у деякому сенсі, претендуємо на місце першого надійного NTP-сервера в Україні. Також нам відомо про існування ще одного NTP-сервера стратуму 1, що розміщений в Національному науковому центрі "Інститут метрології&ntpq; у Харкові. Проте ніякого згадування про нього в пулі NTP-серверів немає.

Для синхронізації Ви можете використовувати наступні адреси серверів точного часу:

Сервер точного часу ntp.time.in.ua є офіційним і активним учасником проекту pool.ntp.org і обробляє чималу частку NTP-запитів з даного кластера. Що нам особливо приємно, серед серверів, що беруть участь в пулі українських серверів, наш сервер єдиний, що має стратум 1, тобто безпосередньо підключений до джерела еталонного часу.

Основний сервер точного часу розташований в Україні, у Києві, на технічному майданчику площадці колокейшин-провайдера ColoCall і забезпечений надійним підключенням до мережі Інтернет - а саме головне - стабільним часом відгуку (ping). Резервний сервер точного часу - на технічному майданчику Datagroup, що дозволяє надати нашим користувачам зв'язку серверів синхронізації часу підвищеної надійності. Таким чином, ми беремо на себе всю турботу про синхронізацію системи точного часу. Вам залишається лише синхронізувати годинники свого сервера або комп'ютера з нашим сервером. З усіх питань роботи та використання даного сервісу звертайтеся за адресою ntp[ат]time.in.ua.

Охоронець часу time.in.ua

Наші годинники, які розташовані на головній сторінці сайту, за минулу добу зафіксували, що 8 відвідувачів з неточно-налаштованними годинниками на компьютері після відвідування нашого сайту виконали синхронізацію годинників свого компьютеру. Прєднуйтесь до нас і ми будемо оберігати Ваш точний час! Детальніше про охоронець часу time.in.ua.

Корисна інформація

Rambler's
Top100