ru : ua

Про NTP сервер time.in.ua

Garmin GPS 17-HVSКоли з'явилася ідея надати загальнодоступний сервіс синхронізації часу в Україні, нами було розглянуто кілька можливих способів технічної реалізації даного сервісу. З найбільш доступного, та такого, що забезпечував необхідну у мережі Інтернет точність, способу була обрана синхронізація часу по мережі GPS-супутників (Global Positioning System). Дані супутники дозволяють визначати місце розташування й швидкість об'єктів, використовуючи в розрахунках обчислення часових затримок. Точність ходу годинників на супутниках при цьому досить висока - порядку 1 нс. Крім усього іншого, всі GPS-супутники передають щосекунди сигнал синхронізації (так званий PPS-сигнал - Pulse Per Second), що ми й використовуємо для синхронізації годин. Часова затримка поширення сигналу від супутника до Землі при цьому автоматично враховується GPS-Приймачем і дозволяє про неї не думати.

Garmin GPS 17-HVSПісля достатньо тривалого вивчення GPS-приймачів, ми зупинилися на приймачі GPS 17-HVS фірми Garmin, що досить добре зарекомендувала себе на ринку GPS-пристроїв. Даний приймач забезпечує тимчасову точність 10-6 з (заявлений час фронту PPS-імпульсу всього 50 нс), що цілком достатньо. Насправді, підійшов би й будь-який інший GPS-приймач. Основні вимоги - це наявність COM-порта з підтримкою виводу NMEA-даних із супутників (National Marine Electronics Association, NMEA 0183), і виходу PPS (останнім володіють не всі GPS-Приймачі). Ну й зрозуміло, точність - більш дешеві й менш точні приймачі забезпечують точність усього порядку 10-3 с. Приймач GPS 17-HVS, крім усього іншого, випускається для OEM-систем (збирачів), і виконаний в вологозахищенному корпусі (Garmin це називає "морське виконання" - marine applications).

У якості NTP-сервера використовується система на основі ОС FreeBSD-7.1 та її системний ntpd. FreeBSD-7.1 особливо не вибиралася - просто ОС сімейства FreeBSD більш-менш добре нам відома й на ній працюють інші сервера наших проектів, а крім того, вона без патчей уміє працювати з PPS сигналами. Указувати конфігурацію самого сервера ми не будемо, оскільки "міряються" пі###### ми не хочемо, а скажемо лише, що продуктивність сервера в міру надлишкова й дозволяє про неї зайвий раз не думати.

Ну й на останок про фізичне розташування сервера - наш сервер розташований на технічному майданчику одного з ведучих колокейшин-провайдерів України - Колокол (www.colocall.net), де нам ексклюзивно, крім стандартних для послуг колокации сервісів (стабільне електроживлення, охолодження, якісні канали зв'язку), надали й місце під сонцем. У буквальному значенні цього слова.

Якщо у вас є питання, відгуки або пропозиції стосовно нашого сервісу точного часу - звертайтеся на адресу ntp[ат]time.in.ua. Ми з радістю відповімо на всі листи. Також ви можете підтримати наш сервіс time.in.ua.

на головну сторінку